Benko Bilgisayar Yazılım ve Temiz Enerji Sistemleri
Benko
<<BENKO ANASAYFA   |   HAKKIMIZDA   |    İLETİŞİM
İLETİŞİM


Online Kurslar
Bentley Yapısal Analiz Yazılımları Genel Bilgi Broşürü

Yeni Ürünler:
Leap Bridge
Maple 17
Power Rebar
Ram Elements
Ram Connection v8i
ConstructSIM
MapleSIM 4

Bentley Partner

Facebook
Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Tanıtım Filmleri
YENİ Yazılımlar:
Leap Bridge Steel YENİ: Leap Bridge Steel
 • Çelik köprüler modelleme, analiz ve tasarım yazılımı
 • Amerikan AASHTO standartlarına göre tasarım
 • Staad.Pro analiz motoru ile çalışır
 • Leap Bridge Enterprise betonarme köprü tasarım paketi ile entegre
 • Staad Pro Staad.Pro V8i
 • Dünyada en yaygın kullanılan genel yapı modelleme, analiz yazılımı
 • Betonarme, çelik, ahşap, aluminyum yapı analiz ve tasarım
 • Statik, lineer, pdelta, dinamik, nonlineer analiz seçenekleri
 • Yapıların Deprem dayanım tespiti için yapısal analiz sunumu
 • Staad Foundation Staad.Foundation
 • Tekil, radye, kazıklı temel modellemesi, analizi, tasarım ve çizimi
 • Staad.Pro modelinden temel bilgilerini okuyarak, otomatik tasarım ve detaylandırma
 • Titreşen makine temelleri, kazıklı temeller, değişken taşıma kapasiteleri, ekzantrik kombine temeller...
 • Power Rebar Power Rebar
  Bentley PowerRebar ile betonarme detaylandırma yapılır ve tüneller, köprüler, istasyonlar, viyadükler, temeller, depo yapıları, binalar gibi her türlü yapı detaylarında kullanılabilir. Power Rebar yazılımı betonarme donatı detaylandırma ve çizim yazılımıdır.
  Ram Elements Ram Elements
  Hemen her türlü inşaat yapısı ve yapısal elemanın analizi ve tasarımını gerçekleştiren RAM Elements içinde hergün karşılaştığınız analiz ve tasarım ihtiyaçları için çözümler bulunmaktadır. RAM Elements (RE), yapı tasarım piyasasının en verimli ve kullanımı kolay tasarım aracıdır.
  Ram Connection Ram Connection
  RAM Connection sanayideki ilk tam entegre çelik birleşim tasarımı ve optimizasyonu aracıdır. Tek başına birleşim tasarımı yapabildiği gibi RAM Advanse, RAM Structural System ve STAAD.Pro ile tam entegre olarak çalışabilir.
  Ram Concept Ram Concept
  RAM Connection sanayideki ilk tam entegre çelik birleşim tasarımı ve optimizasyonu aracıdır. Tek başına birleşim tasarımı yapabildiği gibi RAM Advanse, RAM Structural System ve STAAD.Pro ile tam entegre olarak çalışabilir.
  ProSteel ProSteel
  ProSteel, yapısal çelik detaylandırma ve imalatı için AutoCAD, Inventor ve MicroStation dahil birden çok platformu destekleyen, dünyaca tanınmış bir çözümdür. ProSteel 3D, yapısal çelik ve metal işleri için, özelleştirilebilir detaylı çizimler ve CNC ekipmanına doğrudan bağlantılar üreten, uluslararası tanınırlığa sahip bir uygulamadır.
  ProConcrete ProConcrete
  ProConcrete betonarme, öngerilmeli veya ardçekmeli beton yapıların modelleme, detaylandırma ve raporlama yazılımıdır. 3 Boyutlu modelleme ile hızlı tasarım, detay çizimleri ve donatı listeleri hazırlar. Mühendislerin proje üretim süresini kısaltır, hataları ve tasarım kusurlarını yokeder.
  Ram Structural Ram Structural
  Ram Structural System yazılımları ile Bina türü yapıların komple tasarımını gerçekleştirebilirsiniz. Hem betonarme hem de çelik yapı elemanlarını bir arada kullanarak her türlü binanın modelleme, analiz, tasarım ve detaylandırmasını gerçekleştirebilirsiniz.
  Structural Modeler Structural Modeler
  Eski adı: Bentley Structural, 3 boyutlu modelleme, Detaylandırma ve çizim, Malzeme tabloları, metraj, Analiz yazılımı (Staad.Pro) ile entegre, MicroStation yazılımı altında çalışır, Fabrikasyon için çıktı hazırlar.
  ConstructSIM ConstructSIM
  Construct Sim inşa aktivitelerini planlama, zamanlama, uygulama ve izleme yazılımıdır. Aktiviteleri optimize ederek, zaman ve maliyet kazanımları sağlar.
  BETONExpress BETONExpress
  Yeni betonarme proje hesaplarında, Bitmiş bir projenin hızlı ve güvenli kontrolünde, Mevcut yapı elemanlarının dayanım tahkikinde daima kullanacağınız araçları içerir.
  WOODExpress WOODExpress
  WOODexpress ile ahşap tasarım hesapları otomatik olarak yapılır, çerçeve çizim ve detayları verilir. Çözümler arasında: tek-eğimli çatılar, çift eğimli çatılar, makaslı mertek çatılar, tavanarası makas, kalkık çatı, kapalı ikiz çatı.
  Fedra
  FEDRA yazılımı yığma yapıların Avrupa kodu 6 ya göre kapsamlı tasarımı için geliştirilmiştir. Her duvarın sonlu elemanlar analizi gerçekleştirilir. Beton döşemeler ve kolonlar Avrupa kodu 2 ye göre ve ahşap çatılar da Avrupa kodu 5 e göre tasarlanır. Sismik yükler, eşdeğer statik yatay yüklere dönüştürülür. Yapı modeli grafik arabirimde çizilerek girilir.
  Frame2DExpress Frame2DExpress
  Yapı modeli üzerine yayılı ve noktasal, ölü ve hareketli yükler girilebilir. Avrupa kodu 1 e göre yük durumları oluşturulur. Yazılım içsel kuvvetleri, deplasmanları, eğilme moment, kesme ve eksenel kuvvetleri hesaplar, yapı üzerinde diyagramları gösterilir. Dinamik analiz ile eigen frekansları, mod şekilleri bulunur, diyagramlarla gösterilir.
  MICROSTATION MICROSTATION
  MicroStation, inşaat altyapı tasarım, inşaa ve işletmesi için temel yazılımdır. MicroStation ve koordinasyon sunucusu olan Projectwise yazılımı, Bentley'in yüzlerce yazılımı için bir ortak taban oluşturur. MicroStation sizi daha üretken ve organizasyonunuzu daha başarılı kılar. MicroStation, dünya çapında, inşaat projelerinde bir standart olmuştur.
  ProjectWise ProjectWise
  Bilgileriniz için yönetilen ortamın omurgasıdır... Bentley'in işbirliği halinde çalışan bilgisayar sunucu sistemidir. Aynı anda süren birçok projenin koordinasyonunu basitleştirmek üzere gerçek iş dağılımı yapan ve proje bilgilerinin paylaşımını sağlayan sistemdir. Bentley ProjectWise ile çalışarak, firmalar projelerinin her aşamasını kolayca kontrol ve koordine edebilir ve işlerinin verimliliğini arttırırlar.
  RM Bridge RM Bridge
  Dünyanın çeşitli bölgelerinde binlerce köprünün tasarımında RM yazılımları kullanılmıştır. RM yazılımları köprü mühendisinin ihtiyacına göre modüler olarak satın alınıp kullanılabilir. Dünyanın en büyük kablolu köprüleri (Sutong köprüsü, Çin ve Stonecutters köprüsü, Hong Kong) RM yazılımları ile tasarlanmıştır.
  Leap Bridge Leap Bridge
  LEAP Bridge Enterprise yazılım grubu ile küçük ve orta ölçekli her türlü betonarme köprüyü modelleyebilir, analiz edebilir ve detaylandırabilirsiniz: prekast, yerinde-dökme, betonarme ve ard-çekmeli.
  AECOsim Bina Tasarımcı V8 i AECOsim Bina Tasarımcı V8 i
  This single information modeling software application includes tools for architectural, structural, mechanical, and electrical systems design, construction documentation, and visualization of any type and scale of building.
  Entegre Yapısal Modelleme Entegre Yapısal Modelleme
  Benzer çözümler sunduğunu iddia eden türlü yazılımlar arasında gerçekten işlerinizi kolaylaştıracak, doğru yazılım(lar)ı seçmek gittikçe zorlaşıyor. Acil probleminizi çözecek tek bir yazılımı almayı düşünürken, aslında bu yazılımın kendi becerileri ötesinde 'ne tür başka katma değerleri de olabilir?' sorusunu sormakta fayda var!
  Endüstriyel Tesis Tasarım Endüstriyel Tesis Tasarım
  3 Boyutlu Planlama, Simülasyon, Görüntüleme, İnşaa ve Tesis Operasyonunu İçine Alan Kapsamlı Yazılımlar Grubudur. Rekabetin kızıştığı ve daha kısa sürede piyasaya ürün teslim ederek maliyetlerin kısılması ve verimliliğin azalması gerektiği günümüz koşullarında, Dijital Fabrika sistemi tam aradığınız çözümdür!
  Bina Deprem Dayanımı Bina Deprem Dayanımı
  Binaların Deprem Dayanımları Tespiti için Yapısal Analiz. (.Pdf dosyası)
  Bentley Bina Bilgi Modelleme Yazılımları Bentley Bina Bilgi Modelleme Yazılımları
  Bentley yazılımları, altyapı hesaplarından, binaların tasarımına, tesisat çözümlerine, inşaat sonrası işletmesine kadar hemen her türlü adım için entegre çözümler sunmaktadır. (.Pdf dosyası)
  Matematikçi İnşaat Mühendisliği Uygulamaları Matematikçi İnşaat Mühendisliği Uygulamaları
  Matematikçi yazılımı, hemen her türlü matematiksel hesaplama yapabileceğiniz, matematiksel ifadeleri kağıt üzerine yazıldığı şekilde girebileceğiniz, açıklamaları yazabileceğiniz bir yazılımdır. Bu sayede oluşturulan hesaplamaların kolayca dökümü alınır ve herkes tarafından anlaşılacak şekilde, rapor, hesaplama olarak bastırılabilir. İnşaat Mühendisliği uygulamalarında da tüm hesaplamalar rapor olarak bastırılır. Mevcut uygulamalar dışında siz de kendi hesaplamalarınızı Matematikçi altında yapabileceksiniz.
  Maple17 Maple 17
  Maple™ 17, genel amaçlı matematiksel problem çözüm yazılımları içinde dünyaca en güvenilen yazılımın son sürümüdür. Üniversiteler, kolejler, araştırma enstitüleri ve şirketlerce geniş çapta kullanılan Maple, matematiksel kavramları görselleme ve araştırmada, aplikasyonlar hazırlamada ve internet üzerinden matematik bilgilerini paylaşımda geniş çözümler sunar.
  MapleSim MapleSIM
  MapleSim, çoklu tanım kümesi içerebilen, yüksek performansa sahip bir modelleme, simülasyon, kontrol sistem geliştirme yazılımıdır. MapleSim'in içinde dünyanın en güçlü sembolik hesaplama aracı (Maple hesap motoru) ve geleneksel sayısal çözücüler bir araya gelerek simülasyonları, modelleme işlemlerini çok hızlandırırlar.
  MapleTA MapleTA
  Maple T.A. is an easy-to-use web-based system for creating tests and assignments, and automatically assessing student responses and performance. It supports complex, free-form entry of mathematical equations and intelligent evaluation of responses, making it ideal for science, technology, engineering, mathematics (STEM), or any course that requires mathematics.
  Matematikçi Matematikçi
  Matematikçi, ilköğretim 6. sınıftan itibaren üniversite boyunca dahi kullanılacak ve öğrencilerin ders konularını çözümlü örnekler ve grafiklerle interaktif bir şekilde kavramalarına ve sınavlara hazırlanmalarına yardımcı olacak; öğretmenlerin de bu konuları işleyebilecekleri çok kuvvetli bir araçtır. Matematiği çözdüğü için Matematik ile ilgili herkes kullanabilir.

  Untitled Document

  Benko Bilgisayar Yazılım Mühendislik İnşaat ve Tic. Ltd. Şti.
  Mürseller Mah. Mürseller Yolu Sk. No. 100 Osmangazi, BURSA
  Telefon:
  0(532) 614 99 43
  Eposta: info@benko-ltd.com